Uczelnia bez barier

Wyższa Szkoła Zarządzania „Edukacja” szczególny nacisk kładzie na dostosowanie infrastruktury i systemu nauczania do potrzeb osób niepełnosprawnych. Stwarza dla nich komfortowe warunki do nauki i pomaga w każdym aspekcie ich edukacji. To prawdziwa uczelnia bez barier!

Tolerancja to w przypadku WSZ „Edukacja” słowo – klucz. Zarówno kadra naukowa, jak i studenci starają się za wszelką cenę ułatwić naukę osobom niepełnosprawnym . To, co wyróżnia „Edukację” na tle innych uczelni to niezwykła dbałość o komfort studiowania żaków poszkodowanych przez los. Nie spotkamy tu dyskryminacji, niepełnosprawni mają zapewnione wszystko, czego potrzebują, począwszy od infrastruktury, poprzez elastyczne dostosowanie planu zajęć, na niezwykle życzliwym podejściu kończąc.

Specjalnie dla niepełnosprawnych wybudowana została winda, dzięki której bez problemu mogą się oni poruszać po budynkach „Edukacji”, a do każdego obiektu prowadzą podjazdy dla wózków inwalidzkich. Na parkingu wyodrębnione są specjalne miejsca oznaczone kopertami. Dzięki temu niepełnosprawni nigdy nie mają kłopotu z pozostawieniem swoich pojazdów w możliwie najbliższej odległości od sal wykładowych. Toalety również zostały przystosowane w odpowiedni sposób, dzięki czemu inwalidzi mogą z nich bez przeszkód korzystać.

Wykładowcy WSZ „Edukacja” bardzo życzliwie traktują osoby niepełnosprawne, pozwalają dostosowywać harmonogram zajęć do wizyt u lekarzy, nigdy nie czynią przeszkód w możliwości nadrobienia nieobecności. Każda osoba niepełnosprawna otrzymuje specjalnie ufundowane stypendium, niezależnie od wykazywanych dochodów, co pozwala im nie przejmować się materialnymi aspektami studiowania.

Nigdzie indziej osoby poszkodowane przez los nie spotkają równie przyjaznych warunków, jak w „Edukacji”. W tym przypadku hasło „uczelnia bez barier” nie jest fasadowym sloganem, lecz odzwierciedla rzeczywistą sytuację, jaką spotkają tu niepełnosprawni.