Relaks w wydaniu studenckim

Wygodne pufy, miękkie dywany, relaksująca muzyka wydobywająca się z głośników i pełny chillout. A to wszystko na Uczelni. Niemożliwe? A jednak! Są szkoły, które inwestują w komfort i dobre samopoczucie swoich studentów.

Relaks w wydaniu studenckimPrzerwa między zajęciami? Odpoczynek po wyczerpującym kolokwium? Chwila zapomnienia na wygodnej pufie przy dobrej muzyce tuż przed wykładem? Udaj się do wyjątkowego miejsca…miejsca relaksu.

Choć takie strefy wciąż nie są tak popularne w naszym kraju i kojarzymy je głównie z amerykańskich filmów dla nastolatków, to niektóre polskie uczelnie postanowiły stworzyć specjalne miejsca relaksu dla swoich Studentów. Do takich należy Wyższa Szkoła Zarządzania „Edukacja”. W jej wrocławskiej siedzibie powstanie aż 8 różnych tematycznie stref odpoczynku:

- Pomysł zrodził się z obserwacji zachowań naszych Studentów, szczególnie w trakcie weekendów, kiedy przyjeżdża tutaj bardzo dużo osób. Doszliśmy do wniosku, że nie mają gdzie odpoczywać, spędzać czasu w przerwach między zajęciami czy popracować przy komputerach. Przy współpracy z naszym architektem powstały pierwsze koncepcje specjalnych miejsc na Uczelni, tzw. Chill Out Zone – wyjaśnia Maciej Nowak, pełnomocnik Rektora ds. Promocji.

Strefy ulokowane na półpiętrach w zewnętrznych ciągach komunikacyjnych, będą oddzielone drzwiami od budynku głównego i korytarzy. Tym samym staną się oazą ciszy i spokoju. W każdej z nich będzie dostęp do bezprzewodowego internetu, miękkie siedziska, lampy i dywany kolorystycznie dopasowane do klimatu danej Chill Out Zone.
Relaks w wydaniu studenckimJako pierwsza powstanie Strefa Retro nawiązująca do tego wciąż modnego i ponadczasowego stylu. Na półpiętrze pomiędzy parterem a pierwszym piętrem będzie królował energetyczny pomarańcz. W tej strefie zagoszczą wygodne pufy, dywan, stoliki, duży ekran telewizyjny z informacjami i oczywiście muzyka retro. Klimat wzbogacą nawiązujące do konwencji, miękkie ściany i tapeta w pawie oczka.

Zmiany będą widoczne na każdym z pięter:

- Na korytarzach Uczelni pojawią się długie pufy i abażury, kolorystycznie dostosowane do poszczególnych pięter. Każda kondygnacja zostanie zaakcentowana konkretnym kolorem. Przemieszczanie się po budynku ułatwią plansze i infoboxy z planem pięter i lokalizacją poszczególnych sal – tłumaczy Bogusław Michalski, dyrektor ds. gospodarczo- administracyjnych w WSZ „Edukacja”.

Ponadto, na ścianach i przed budynkiem zostaną umieszczone podświetlane tablice informacyjne, z najważniejszymi wiadomościami z Uczelni. To zdecydowanie udoskonali komunikację ze szkołą.

Nowy wystrój WSZ „Edukacji” powstał przede wszystkim z myślą o Studentach. Wnętrza stworzone specjalnie dla nich mają być bardziej przyjazne i komfortowe. Uczelnia chce zadbać nie tylko o wysoki poziom nauczania, ale również o dobre warunki dla odpoczynku w czasie wolnym między zajęciami.

Efekty nowych aranżacji Studenci „Edukacji” będą mogli podziwiać i wypróbować już w październiku.