Wrocławski Indeks na szóstkę

Wrocławski Indeks 2012Już szósty raz Biuro Promocji Miasta Urzędu Miejskiego Wrocławia razem z Wyższą Szkołą Zarządzania „Edukacja” i dziesięcioma innymi uczelniami organizuje konkurs Wrocławski Indeks. W czasie dwumiesięcznej rywalizacji maturzyści z całej Polski powalczą o indeksy wymarzonych uczelni, stypendia, podręczniki i nagrodę specjalną – weekend dla dwóch osób we Wrocławiu. Łączna pula nagród wynosi prawie 100 tysięcy złotych.

Rywalizacja trwa na serwisie internetowym konkursu: konkurs.terazwroclaw.pl . Na stronie internauci znajdą najważniejsze informacje o zabawie, a po zarejestrowaniu będą mogli rozpocząć rywalizację o nagrody ufundowane przez wybraną uczelnię.

Na uczestników czekają ścieżki tematyczne przygotowane przez 11 uczelni. Uczestnicy mogą wybierać wśród takich tematów jak m.in. nauki przyrodnicze, matematyka, technika czy dziennikarstwo. Najpierw jednak wszyscy zawodnicy muszą wziąć udział w teście z wiedzy o Wrocławiu, który dla wszystkich fanów miasta powinien być tylko formalnością.

Odpowiedzi na pytania testowe to nie jedyny sposób na gromadzenie punktów. Pomocne może być namawianie znajomych do udziału w konkursie. Każda namówiona do udziału w konkursie osoba, która poda podczas rejestracji unikalny kod referencyjny namawiającego, pomoże mu zdobyć jeden dodatkowy punkt.

W konkursie Wrocławski Indeks mogą brać udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski, którzy uzyskają świadectwo maturalne w roku 2012 lub uzyskali je wcześniej, ale nie skończyli jeszcze 26 lat. Nagrody w konkursie ufundowane przez miasto i uczelnie to między innymi indeksy, opłacone czesne, stypendia i talony na podręczniki. Wartość wszystkich nagród sięga prawie 100 tysięcy złotych. Spośród osób, które do 20 maja do godz. 12.00 odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania w teście o Wrocławiu, jury rozlosuje nagrodę specjalną. To weekend w stolicy Dolnego Śląska dla dwóch osób. O nagrody można walczyć do 15 czerwca 2012.

Konkurs Wrocławski Indeks organizowany jest od pięciu lat (początkowo pod nazwą „Studiuj za frajer”). Tylko podczas ubiegłorocznej edycji zarejestrowało się prawie 7 tysięcy uczestników, a stronę internetową odwiedziło ponad 45 tysięcy użytkowników. Dotychczas w konkursie nagrody zdobyło prawie 150 osób.

Więcej informacji na: konkurs.terazwroclaw.pl i facebook.com/KonkursWroclawskiIndeks

Patronat medialny nad konkursem Wrocławski Indeks objęły portale: zadane.pl, terazwroclaw.pl i studente.pl