Jak powstają gry komputerowe?

Dziś każdy fan gier i grafiki kojarzy takie nazwy jak „Dead Island” czy „Call of Juarez”. To jedne z najbardziej znanych na świecie gier jakie powstały we Wrocławiu. Teraz każdy z Was będzie miał możliwość porozmawiać z człowiekiem, który współtworzył te duże produkcje. We wtorek 12 czerwca o 14.00 Maciej Strużyna z firmy Techland opowie o tym jak powstają gry komputerowe.

- Czasy programisty siedzącego w garażu przeminęły na rzecz dużych zorganizowanych firm, które specjalizują się w tworzeniu właśnie gier. Jest rzeczą naturalną, że firmy takie starają się stworzyć uporządkowany powtarzalny proces powstawania produktów – mówi Maciej Strużyna, który 12 czerwca o godzinie 14 będzie gościem WSZ „Edukacja”. Podczas spotkania opowie własnie o procesie tworzenia gry. Dzieki temu każdy kto marzy o pracy przy grach, będzie mógł łatwiej zrozumieć jak wygląda taki proces dzisiaj i jakie zadania wykonują poszczególni członkowie zespołu.

Polski rynek gier rozwija się ostatnio w zawrotnym tempie. Kolejne studia podbijają serca graczy na całym świecie coraz bardziej zaawansowanymi produkcjami. Na polskiej mapie gier i animacji 3D Wrocław to jeden z największych ośrodków. Przykładem jest sukces firmy Techland („Dead Island”, seria „Call of Juarez” czy „Mad Riders”).

Maciej Strużyna był przez wiele lat związany Techlandem. Współtworzył najważniejsze z ostatnich produkcji firmy. Takie jak wspomniany Mad Riders czy cała seria Call of Juarez. Pracował także przy tworzeniu gier dla Nintendo i na iPhone. Maciej Strużyna ma bogate doświadczenie jako programista i producent. Uczestniczył na różnych poziomach produkcji w kilkudziesięciu projektach. Opowie o swoich doświadczeniach i o tym jak zaplanować i rozwijać swoją karierę w branży gier.

Wykład odbędzie się w piątek 12 czerwca o godzinie 14.00 w auli A1 kampusu Wyższej Szkoły Zarządzania „Edukacja” przy ul. Krakowskiej 56-62 we Wrocławiu.