Laureatki konkursu „Wrocławski Indeks” odebrały nagrody i wysłuchały uroczystego Gaudeamus

Tegoroczna edycja konkursu „Wrocławski Indeks” dobiegła końca. Zostały wyłonione dwie laureatki, które 1 października w Sali Sesyjnej Rady Miejskiej Wrocławia otrzymały indeksy i rozpoczną pierwszy rok studiów w WSZ „Edukacja”.

Jak co roku Wyższa Szkoła Zarządzania „Edukacja”, wraz z innymi uczelniami współpracowała przy organizacji konkursu „Wrocławski Indeks” oraz przyłączyła się do wspólnego śpiewania Gaudeamus Igitur na wrocławskim rynku.

W tym roku spośród wszystkich osób biorących udział w konkursie wyłonione zostały dwie laureatki. Dziewczyny podczas dwóch etapów konkursu, zdobyły największą liczbę punktów i wygrały indeksy wraz z opłaconym czesnym na I rok studiów. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w sali sesyjnej Urzędu Miasta Wrocławia. Laureatki otrzymały nagrody z rąk pani Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą – dr Jolanty Kowal, profesor Wyższej Szkoły Zarządzania Edukacja. Następnie delegacja WSZ „Edukacja” udała się na wrocławski rynek, gdzie wraz z władzami innych uczelni oraz chórami uroczyście zainaugurowano nowy rok akademicki odśpiewaniem „Gaudeamus Igitur” Johannesa Brahmsa.

Dzięki konkursowi „Wrocławski Indeks” rok akademicki 2012/2013 w Wyższej Szkole Zarządzania „Edukacja” rozpoczną Łucja Bierdnik na kierunku Dziennikarstwo i Anna Makowska na kierunku Zarządzanie.

Łucja Bierdnik, absolwentka Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w Świdnicy. O konkursie dowiedziała się przypadkiem pomimo, iż nie zna Wrocławia bardzo dobrze to z pytaniami w pierwszym etapie konkursu poradziła sobie bezbłędnie. – Wybrałam kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, gdyż jestem typem osoby, której wszędzie pełno. Lubię poznawać nowych ludzi oraz dowiadywać się o intrygujących zdarzeniach – mówi Łucja.

Anna Makowska, pochodzi z Warszawy. – Pierwszy etap konkursu związany był z historią jednego z najpiękniejszych miast w Polsce a ja zawsze marzyłam o przeprowadzce na Śląsk, więc postanowiłam spróbować swoich sił i udało się – mówi nowa studentka „Edukacji”. Od października Anna rozpocznie studia na kierunku Zarządzanie, jest przekonana, że ten kierunek uzupełni jej kwalifikacje zawodowe.

Gratulujemy dziewczynom zwycięstwa i życzymy powodzenia w dalszej edukacji na naszej uczelni.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.