WSZ „Edukacja” gra w kręgle

13  kwietnia 2013 r. uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. B.Chrobrego w Kłodzku  wybrali się  wspólnie ze studentami Wydziału Turystyki WSZ „Edukacja” do Jaszkowej Dolnej by sprawdzić swoje umiejętności gry w kręgle.

Spora część osób pierwszy raz w życiu brała udział w takiej grze, więc trzeba było w kilku zdaniach omówić zasady gry i punktacji. Punktualnie o godzinie 11.00 rozpoczęły się pierwsze rozgrywki w kręgle. Udział w zawodach wzięły cztery dwuosobowe drużyny: dwie reprezentujące LO i dwie z Wydziału Turystyki. No i się zaczęło. Jak złapać te kulę, jak najlepiej rzucić, jak zdobyć największą ilość punktów?

Wspólnymi siłami udało nam się przezwyciężyć pierwszą przeszkodę i gra się rozpoczęła. Kręgle przewracały się jeden po drugim. Czasem zamiast kręgli przewracał się gracz, a kula zamiast w kręgle trafiała na boczny tor. Uczniowie usiłowali znaleźć jak najlepszą postawę i technikę rzutu oraz kroki. Najtrudniejszym zadaniem okazało się połączenie kroków z rzutem. Trzy godziny gry minęły bardzo szybko. Towarzyszył jej ustawiczny śmiech i dobry humor. I choć wszystkich bolały ręce, to myślimy już o kolejnym spotkaniu na torze.
A kto wygrał?