Komunikat dot. sytuacji epidemiologicznej

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni odwiedziłeś północne Włochy, Chiny, Koreę Południową, Iran, Japonię, Tajlandię, Wietnam, Singapur lub Tajwan lub miałeś kontakt z osobami odwiedzającymi te kraje i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak:

  • gorączka,
  • kaszel,
  • duszność i problemy z oddychaniem,

bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego. Poniżej podajemy kontakty do tych instytucji.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrocławiu
ul. Kleczkowska 20, 50-227 Wrocław
www.psse.wroc.pl

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego
ul. Koszarowa 5, Wrocław
I i II Oddział Chorób Zakaźnych
Izba Przyjęć – Zakaźna, budynek A2, parter
www.szpital.wroc.pl

Jak zapobiec zakażeniu

Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aby zapobiec jego rozprzestrzenianiu się często myj ręce lub używaj żelu antybakteryjnego (min. 60% zawartości alkoholu) a podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – natychmiast wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyj ręce lub użyj żelu antybakteryjnego.

Więcej informacji o tym, jak uchronić się przed zarażeniem znajdziesz na stronach:

Jak skutecznie myć ręce:

Jak myć ręce