Samorząd studencki
Zarządzanie Uczelnią wespół ze studentami – idea samorządności studenckiej i współdziałania z władzami dziekańskimi, służy takiemu kierowaniu Uczelnią, by odpowiadała ona wprost na wszystkie potrzeby studentów. Uczelnia istnieje dla studentów!
W pierwszym roku akademickim w Wyższej Szkole Zarządzania „Edukacja” dnia 14 listopada 1997 r. na podstawie Statutu Uczelni powołano Samorząd Studencki, jako reprezentację studentów, która odtąd bierze czynny udział w podejmowaniu decyzji.
Samorząd działa na podstawie Regulaminu Samorządu Studenckiego, który został zatwierdzony przez Senat. Zostały również wybrane: Sąd Koleżeński oraz Komisja Odwoławcza.
Samorząd Wyższej Szkoły Zarządzania „Edukacja” tworzą studenci z myślą o całej braci studenckiej. Jego członkowie zgłaszają problemy studentów Władzom Uczelni, wspólnie szukając najlepszych rozwiązań, a także aktywnie uczestniczą w organizowaniu życia społecznego, dowodząc że studia to nie jedynie czas zdobywania wiedzy, ale także nawiązywania nowych znajomości i wspólnej zabawy.
Kontakt: samorzad.studencki@edukacja.wroc.pl
W ramach swojej działalności Samorząd Studencki, zbiera się regularnie 2 razy w każdym semestrze. Na spotkaniach omawiane są m.in.
-
praca Kół Naukowych,
-
dyscyplina studiów,
-
opracowanie uczelnianego programu pracy dydaktyczno- wychowawczej,
-
praktyki studenckie,
-
opracowania materiałów ćwiczeniowych,
-
opiniowanie ankietowe kadry naukowej,
-
stypendia,
-
ilość egzaminów i zaliczeń w semestrze oraz przebieg sesji egzaminacyjnych,
-
zaległości w opłacaniu czesnego,
-
bieżące kłopoty i trudności studentów,
-
sprawy podnoszone przez starostów grup studenckich,
-
sprawy dotyczące opiekunów studentów ze strony pracowników naukowych,
-
sprawy konsultacji kadry dydaktycznej, i.in.
W zebraniach Samorządu Studenckiego uczestniczy zawsze przedstawiciel Rektora, Dziekan lub Kanclerz.
Samorząd Studencki Wyższej Szkoły Zarządzania Edukacja zawarł w maju 1999 r. porozumienie o współdziałaniu z Samorządem Studenckim Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, w którym zobowiązuje się do współpracy organizacyjnej w wymienionych niżej obszarach: organizacja imprezy „Ekonomalia”, obozów integracyjnych, spotkań integracyjnych społeczności studentów obu uczelni, spotkań z pracodawcami, „Szkoły Letniej”, prowadzenia „Biura Informacyjnego” dla absolwentów szkół średnich w celu ułatwienia wyboru wyższej uczelni.