Wykładowcy
Opiekun naukowy kierunku: mgr Agnieszka Mrowiec
mgr Beata Pyrzyńska
mgr Andrzej Adryan
mgr Grażyna Grzegorczyk
mgr Danuta Fesz-Grubiak
mgr Przemysław Pacykowski
mgr Małgorzata Pacykowska
STUDIA PODYPLOMOWE: Historia i wiedza o społeczeństwie
Historia i wiedza o społeczeństwie – dla kogo są te studia?
Kierunek Historia i wiedza o społeczeństwie przeznaczony jest dla absolwentów studiów wyższych posiadających przygotowanie pedagogiczne.
Celem studiów jest przygotowanie nauczycieli do nauczania drugiego przedmiotu z zakresu Historii oraz Wiedzy o społeczeństwie. Są to studia dla osób, które:
- zamierzają zająć się prowadzeniem dydaktyki w tych dwóch dziedzinach i pragną zdobyć umiejętności w zakresie nowoczesnych sposobów nauczania;
- chcą zdobyć informacje o źródłach i nowych publikacjach w kręgu tych zagadnień;
- myślą o uzupełnieniu wiedzy o najbardziej aktualne i najczęściej komentowane fakty z zakresu współczesnej myśli politycznej, systemów, zagadnień gospodarczych czy europejskich.
Studia można opłacić jednorazową wpłatą (6 900 zł) lub wygodnym systemem ratalnym 20x370zł.
Jakich spodziewać się korzyści z ukończenia tego kierunku?
Słuchacze będą mieli możliwość uaktualnienia oraz poszerzenia wiedzy teoretycznej i metodycznej potrzebnej nauczycielowi z przedmiotu wiedzy o społeczeństwie i historii w różnych typach szkół.
Studia obejmują zajęcia merytoryczne oraz praktyki pedagogiczne, odbywane przez słuchaczy studiów w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Zajęcia prowadzone są przez profesjonalny zespół, który wykorzystuje ciekawe, nowoczesne pomoce dydaktyczne i metody aktywizujące studenta.
Ponadto absolwenci studiów:
- będą posiadać ogólną wiedzę w zakresie historii i nauk społecznych oraz umiejętności wykorzystania jej w pracy zawodowej i życiu codziennym;
- będą rozumieli i potrafili wyjaśnić procesy historyczne, społeczne, kulturowe i gospodarcze dokonujące się w skali globalnej, państwowej, regionalnej i lokalnej;
Jakie kwalifikacje zdobywa się po ukończeniu studiów?
Studia mają charakter kwalifikacyjny. Ich ukończenie będzie nadawało kwalifikacje do prowadzenia zajęć z historii i wiedzy o społeczeństwie na wszystkich etapach edukacyjnych zgodnie ze wszelkimi prawnymi wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych potwierdzające te uprawnienia.
Historia i Wiedza o społeczeństwie – praktyczny charakter studiów
Zajęcia realizowane są w formie wykładów, warsztatów i ćwiczeń przygotowujących do nauczania historii i wiedzy o społeczeństwie.
Słuchacze studiów podyplomowych zdobędą wiedzę, która umożliwi im pracę w szkolnictwie w charakterze nauczyciela historii, wiedzy o społeczeństwie i przedmiotu historia i społeczeństwo. W sposób kompetentny będą mogli przekazywać nabytą wiedzę oraz samodzielnie ją pogłębiać, aktualizować oraz integrować ją z innymi dziedzinami wiedzy.
Absolwenci będą przygotowani do diagnozowania i projektowania zadań z zakresu: historia i wiedza o społeczeństwie.
Cena studiów w roku akademickim 2019/2020
KIERUNEK |
OPŁATA JEDNORAZOWA |
OPŁATA RATALNA |
OPŁATY MIESIĘCZNE |
HISTORIA I WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE |
6 900 zł |
4 raty x 1800 zł |
15 rat x 370zł |
Promocje dla kandydatów na studia podyplomowe
1. Promocja rodzinna
„Promocja rodzinna” obejmuje wszystkich rekrutujących się na studia podyplomowe, którzy spełniają podstawowy warunek – mają w pierwszej grupie pokrewieństwa osobę lub osoby, które są absolwentami lub studentami WSZ „Edukacja” (lub innych szkół należących do OKiDZ „Edukacja”). Do pierwszej grupy pokrewieństwa zaliczani są: małżonek, dzieci, wnuki, prawnuki, rodzice, dziadkowie i pradziadkowie, pasierb, zięć, synowa, rodzeństwo, ojczym, macocha oraz teściowie.
Zniżka wynosi 10% kwoty czesnego dla osoby zapisującej się na studia (przez cały okres studiów podyplomowych w WSZ „Edukacja”).
2. Pakiet absolwencki – 10% taniej na usługi Grupy Edukacja
Absolwentom szkół „Edukacja” (licea, szkoły policealne, studia I stopnia, studia II stopnia, studia podyplomowe, kursy) przysługuje zniżka w wysokości 10 % na czesne za studia podyplomowe WSZ „Edukacja” (przez cały okres trwania studiów).
3. Promocja „2 w 1”
Promocja „2 w 1” przeznaczona jest dla studentów studiów magisterskich lub podyplomowych w WSZ „Edukacja”, którzy chcą rozpocząć studia na drugim kierunku (studiów podyplomowych). Zniżka wynosi 20% wysokości opłaty czesnego i obejmuje cały okres jednoczesnych studiów na dwóch kierunkach w WSZ „Edukacja”.
Promocje nie sumują się. Zapraszamy na studia podyplomowe w WSZ „Edukacja” i do skorzystania z jednej z naszych promocji.
Program studiów na kierunku Historia i wiedza o społeczeństwie
CZAS TRWANIA: 3 semestry
LICZBA GODZIN: 500 (w tym 150 godzin praktyk)
Kierunek historia:
- Cywilizacje starożytne (22 godz.)
- Dydaktyka historii (60 godz.)
- Elementy historii kultury i sztuki (12 godz.)
- Historia historiografii (9 godz.)
- Nowożytność (16 godz.)
- Polska po roku 1981 (14 godz.)
- Średniowiecze (19 godz.)
- Wiek XIX (17 godz.)
- Wiek XX (25 godz.)
Kierunek wiedza o społeczeństwie:
- Demokracja w Rzeczpospolitej Polskiej (6 godz.)
- Dydaktyka wiedzy o społeczeństwie (60 godz.)
- Nieletni wobec prawa (10 godz.)
- Organizacje międzynarodowe (6 godz.)
- Prawa człowieka (20 godz.)
- Rodzina (9 godz.)
- Społeczna natura człowieka (9 godz.)
- Społeczność lokalna i regionalna ( 6 godz.)
- Szkoła i edukacja (12 godz.)
- Środki masowego przekazu (3 godz.)
- Udział obywatela w życiu publicznym (5 godz.)
- Wspólnoty narodowe, etniczne (4 godz.)
- Konsultacje przed egzaminem ( 6 godz.)
W zawiązku z ogłoszonym projektem Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie standardu kształcenia nauczycieli przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela program i czas trwania studiów mogą ulec zmianie. Ewentualne zmiany w programie (zmiana ilości godzin) wymuszą zaktualizowanie cennika studiów podyplomowych w roku akademickim 2019/2020.
Wykładowcy
Opiekun naukowy kierunku: mgr Agnieszka Mrowiec
mgr Beata Pyrzyńska
mgr Andrzej Adryan
mgr Grażyna Grzegorczyk
mgr Danuta Fesz-Grubiak
mgr Przemysław Pacykowski
mgr Małgorzata Pacykowska