Edukacja informatyczna
Rozwijaj swoje umiejętności z zakresu informatyki i zdobądź cenne kompetencje w nauczaniu przedmiotów informatycznych we wszystkich typach szkół - wybierz studia podyplomowe z edukacji informatycznej!
Przygotowaliśmy kierunek studiów podyplomowych, którego ukończenie umożliwia uzyskanie uprawnień do nauczania przedmiotu informatyki we wszystkich typach szkół. Tego rodzaju kwalifikacje będą szczególnie przydatne dla nauczycieli, którzy już pracują w zawodzie. Na studia podyplomowe zapraszamy osoby z tytułem licencjata lub magistra.
W ramach studiów, poza merytoryczną wiedzą z zakresu informatyki, oferujemy również szkolenie z dydaktyki nauczania przedmiotów informatycznych na różnych poziomach edukacyjnych. Studia trwają 3 semestry i umożliwiają zdobycie kompetencji do nauczania informatyki i technologii informacyjnej w publicznych i prywatnych szkołach.
Koszt studiów wynosi 3 900 złotych jako jednorazowa opłata lub 290 złotych miesięcznie (w 15 ratach).
Zachęcamy do składania dokumentów:
- nauczycieli z pełnym przygotowaniem zawodowym, którzy chcą uzyskać dodatkowe kwalifikacje do nauczania drugiego przedmiotu;
- absolwentów studiów licencjackich, którzy po ukończeniu studiów podyplomowych będą mogli nauczać informatyki w szkołach podstawowych, gimnazjach oraz ośrodkach szkolno-wychowawczych;
- absolwentów studiów drugiego stopnia lub jednolitych magisterskich, którzy po ukończeniu studiów podyplomowych będą mogli prowadzić zajęcia we wszystkich typach szkół.
Cel studiów
Absolwenci kierunku studiów podyplomowych uzyskują uprawnienia do nauczania drugiego przedmiotu – przedmiotów informatycznych w szkołach podstawowych i w szkolnictwie zawodowym. Osoby z tytułem licencjata, po ukończeniu studiów podyplomowych, będą mogły nauczać w szkołach podstawowych oraz ośrodkach szkolno-wychowawczych. Absolwenci studiów drugiego stopnia lub jednolitych magisterskich, po ukończeniu studiów podyplomowych, będą natomiast mogli prowadzić zajęcia we wszystkich typach szkół.
Liczba semestrów: 3
Ilość godzin: 365
Praktyki: 90 godzin
Forma studiów: stacjonarne
Koszt studiów
Koszt semestru
Koszt miesięczny
Ramowy program studiów
- Narzędzia informatyki (20 godz.)
- Podstawy algorytmiki (15 godz.)
- Języki programowania (15 godz.)
- Architektura komputerów i systemy operacyjne (15 godz.)
- Dydaktyka informatyki (90 godz.)
- Narzędzia informatyki (10 godz.)
- Języki programowania (15 godz.)
- Architektura komputerów i systemy operacyjne (10 godz.)
- Witryny i aplikacje internetowe (15 godz.)
- Podstawy druku 3D (10 godz.)
- Grafika i multimedia (20 godz.)
- Witryny i aplikacje internetowe (15 godz.)
- Sieci komputerowe (20 godz.)
- Seminarium (5 godz.)
Poznaj naszych wykładowców
Nauczyciel, wieloletni dyrektor szkoły zawodowej, nauczyciel akademicki, konsultant w obszarze kształcenia zawodowego, rzeczoznawca MEN ds. podręczników, rzeczoznawca SIMP, autor publikacji z zakresu szkolnictwa zawodowego, autor i recenzent podstaw programowych oraz programów nauczania kształcenia zawodowego, autor zadań egzaminacyjnych na zewnętrzne egzaminy zawodowe, ekspert MEN w zakresie awansu zawodowego nauczycieli.
Doktor nauk technicznych z obszaru materiałoznawstwa, nauczyciel dyplomowany, konsultant specjalizujący się w metodyce kształcenia zawodowego, wieloletni dyrektor szkoły zawodowej, nauczyciel akademicki, rzeczoznawca MEN ds. podręczników, egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, autorka i recenzentka podstaw programowych, podręczników oraz planów i programów nauczania z zakresu kształcenia zawodowego.
Absolwent Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Śląskiej w Gliwicach, doktorat w obszarze nauk technicznych w dziedzinie automatyki i robotyki. Dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu, długoletni konsultant Dolnośląskiego Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu, nauczyciel akademicki. Twórca pierwszych w kraju pracowni specjalistycznych w szkołach średnich do nauczania sterowania programowalnego (sterowniki PLC), autor i recenzent publikacji, programów nauczania, zadań egzaminacyjnych, podręczników i opracowań z zakresu kształcenia zawodowego w branży mechanicznej, mechatronicznej, elektrycznej i elektronicznej, ekspert wielu projektów edukacyjnych w tych branżach, egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Współautor i realizator projektu „Modernizacja Centrów Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku i wielu innych projektów dotyczących oświaty i kształcenia zawodowego.
Chcesz rozpocząć studia?
Zarejestruj się online na kierunku:
EDUKACJA INFORMATYCZNA
Potrzebujesz więcej informacji?
Podaj nam swój adres e-mail, a skontaktuje się z Tobą nasz Opiekun Kandydata, który odpowie na wszelkie Twoje pytania.