wszedukacja

Biuro karier

W ramach Biura Karier został powołany doradca zawodowy.
Studenci potrzebujący doradztwa w wyborze kierunku swojej kariery, proszeni są o kontakt przez Biuro Karier.

Rynek pracy jest bardzo wymagający, stanowi więc wyzwanie. Zaplanuj swoją karierę tak, aby uwzględnić trendy na rynku pracy i zadbać o swoją zatrudnialność. Twoje decyzje powinny być rozważne i strategiczne – już na studiach warto zdobyć doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości i będzie atutem dla pracodawcy. Pomoże Ci w tym Biuro Karier WSZ Edukacja.

Planowanie kariery w WSZE

Pracodawcy na pierwszym miejscu stawiają kompetencje osobiste, które wpływają na jakość wykonywanych zadań, co jest związane są z szybkością, adekwatnością i rzetelnością podejmowanych działań (np. dążenie do rezultatów, gotowość do uczenia się, elastyczność myślenia, kreatywność czy radzenie ze stresem). Oprócz tego ważne są kompetencje społeczne, które wpływają na jakość wykonywanych zadań związanych z kontaktem z innymi ludźmi i decydują o skuteczności współpracy, porozumiewania się czy wywierania wpływu na innych (np. budowanie relacji z innymi, komunikatywność, kultura osobista, relacje z klientami, obycie międzykulturowe, współpraca w zespole).Równie ważne są kompetencje, które są związane z zarządzaniem pracownikami – coachingiem, delegowaniem uprawnień, motywowaniem, organizowaniem czy rozwiązywaniem konfliktów. Umiejętności te pomogą Ci w skutecznym wywiązywaniu się z obowiązków zawodowych i realizowaniu własnych zamierzeń.

Zastanów się, nad którymi kompetencjami musisz popracować. Może warto zapisać się na dodatkowy kurs, odbyć praktykę lub staż, a może wziąć udział w warsztatach? Masz dużo możliwości, z których możesz skorzystać.

Sprawdź ofertę dodatkowych zajęć w Wyższej Szkoły Zarządzania Edukacja, jest w czym wybierać!

  • Praktyki i staże (także zagranicą – w ramach programie Erasmus) – działalność Biura Karier i Współpracy z Zagranicą
  • nauka języków obcych
  • samorząd studencki i wolontariat
  • bogata oferta studiów podyplomowych
  • stypendia.

Jak aplikować? 

Zacznij od kreatywnego, aktywnego poszukiwania na początku Twojej kariery. Poświęć czas na zdobywanie informacji, szukaj na stronach internetowych jak najwięcej informacji o… sobie. Jaka praca Cię interesuje, jakie obowiązki się z tym wiążą? Rozwijaj sieć znajomych ludzi, którzy mogliby Ci pomóc czy wesprzeć, niech będą to środowiska związane z dziedziną, którą się interesujesz. Nie bój się pytać i prosić o pomoc, zadawaj pytania: co się robi na danym stanowisku, jakie wyzwania są z tym związane, czy jest to satysfakcjonująca praca?

Pamiętaj, że większość ofert pracy nawet nie pojawia się w Internecie, musisz więc kreatywnie poszukiwać, czasem zaimponować pracodawcy – wiedzą, motywacją i inicjatywą. Zbieraj też informacje na temat różnych dróg edukacyjnych, obserwuj środowiska pracy, które Cię interesują. 

Oto kilka porad:

  • napisz maila lub list do firmy, która Cię interesuje
  • stwórz własną stronę, bloga, czy profil, na którym będzie Twoje CV
  • dzwoń do osób odpowiedzialnych za rekrutację w firmie, która Cię interesuje
  • idź do firmy, która Cię interesuje, umów na spotkanie, zostaw CV, daj się zapamiętać.

I wreszcie: przygotuj profesjonalne CV i list motywacyjny.

Curriculum Vitae, w skrócie CV lub życiorys to podsumowanie edukacji i ścieżki zawodowej, warto więc poświęcić czas na jego przygotowanie. Zwięzłe, dostosowane do konkretnej oferty, estetyczne i przemyślane – to główne cechy dobrego CV.

Zastanów się, czy brałeś udział w trakcie studiów w ciekawych projektach? Może otrzymałeś certyfikat? Jaka była Twoja rola w danym przedsięwzięciu? A może byłeś na praktykach lub stażu? Jak długo byłeś i jakie obowiązki wykonywałeś, czy była to praca samodzielna czy w zespole i jak oceniasz siebie w pracy –  to pytania, na które warto znaleźć odpowiedź. A może już zdobyłeś doświadczenie zawodowe w pracy lub w trakcie wolontariatu? Przydadzą się informacje, które są ważne dla osiągnięcia Twojego celu, czyli tego, co najbardziej Cię interesuje w Twoim zawodzie.
Przydadzą się też Twoje pozazawodowe pasje.

W Internecie znajdziesz dużo wzorów CV, ale czasami warto wykorzystać umiejętności pracy z pakietem Word programu MS Office i stworzyć CV samemu, pokazując swoją kreatywność i indywidualność. CV musi jednak zawierać pewne podstawowe informacje.

Podajemy adresy stron internetowych, które pomagają w napisaniu CV i listu motywacyjnego oraz ułatwiają przejście przez proces aplikowania na wymarzone miejsce pracy:

Oferty pracy, praktyk i staży

W niniejszej sekcji zamieszczane są oferty pracy, staży, praktyk oraz szkoleń przesyłane do Biura Karier WSZ E z różnych instytucji i firm. Osoby zainteresowane daną ofertą proszone są o bezpośredni kontakt z daną instytucją.

Wyższa Szkoła Zarządzania „Edukacja” nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z ewentualnego nawiązania współpracy z instytucjami, których oferty dostępne są na niniejszej stronie.

Kontakt do koordynatora ds. praktyk – dziekanat@edukacja.wroc.pl

Kontakt do Biura Karier

ul. Krakowska 56-62
50-425 Wrocław
e-mail: biuro.karier@edukacja.wroc.pl

Skip to content